Меню сайту
Категорії розділу
Архів за 2017 рік [352]
Архів за 2016 рік [720]
Архів за 2015 рік [625]
Архiв за 2014 рiк [89]
Архів за 2013 рік [353]
Архiв за 2012 рiк [235]
Архів за 2011 рік [688]
Архів за 2010 рік [507]
Архів за 2009 рік [225]
Архів за 2007 рік [1]
Інше [3]
Реклама
Дошка оголошень
[23.06.2017]
Запрошуємо на роботу Швей
[21.06.2017]
Продається велика 3х кімнатна квартира на Бамі з хорошим плануванням
[20.06.2017]
Продається земельна ділянка в с. Рудківці Жидачівського р-ну
[20.06.2017]
Сім’я винайме 1- або 2-кімнатну квартиру на тривалий термін.
[20.06.2017]
Куплю "Газель", "Валдай", "Соболь"
[17.06.2017]
На роботу в Польщу потрібні
[14.06.2017]
Пасажирсько-вантажні перевезення
[14.06.2017]
Запрошуємо на роботу
Статистика
Каталог статей
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 3798
Показано матеріалів: 3761-3770
Сторінки: « 1 2 ... 375 376 377 378 379 380 »

День міста розпочався з гучної музики на заїжджих предорогих каруселях і барвистих надутих кульок, які маленькі непосидьки, випадково випустивши з рук, проводжали у височінь сумним поглядом. У передчутті свята ошатні новороздільці, тішачись приємною, як на замовлення, погодою, неквапливо прогулювались від «Галичини» - де проходили футбольні матчі, до центральної площі міста. Тут приготування були значно важливіші: розкладалися виїзні крамнички з сувенірами, між якими примостилася і скромна виставка-продаж виробів дітей з центру «Тавор», монтувала звукорадіоапаратуру львівська фірма.

Гамір, який стоїть над школами у день останнього дзвоника, зовсім не такий, як кожного буденного дня. Вчувається у ньому і радісне очікування найбажаніших літніх канікул та відпусток, і бентежне – а які ж там результати року - оцінки в табелях?, а випускники переживають водночас і світлий сум, і біль розлуки з людьми, без яких не уявляють свого життя, і ще - від передчуття зустрічі з невідомим майбутнім. Сплетіння радісного гамору, бентежного щему, дитячого різноголосся та квіткового розмаю – останній дзвоник вливається у кожну сім’ю, кожну установу, кожну душу.

День народження міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято улюблене і шановане всіма новороздільцями. У житті нашого міста – багато хороших сторінок. З Новим Роздолом пов`язані імена багатьох відомих людей. Тому найбільше багатство міста – його жителі, щирі, працьовиті, високодуховні люди – науковці, хіміки, машинобудівники, будівельники, медики, освітяни і працівники культури, ветерани та молодь.

У перший день сонцесяйного і буйного кольоровими барвами природи травня новороздільське Товариство допомоги полякам «Велике серце», засноване подружжям Томецьких, відзначило свій перший ювілей – річницю від дня заснування. З нагоди приємної дати ( бо ж рочок, хоча і установі, – це так щемно і мило, немов це рочок немовляті) у садибі Товариства відбулася урочистість, на яку були запрошені представники міської влади, батьки дітей, які навчаються польської мови у школі культурно-освітнього центру ім. Кароліни Лянцкоронської, діючому при Товаристві, парафіяни костелу у с. Берездівці на чолі з отцем Гжегожем . Втім, на свято прибуло чимало городян, яким було просто цікаво подивитися на ювілей.

Як на замовлення, день видався сонячним і спекотним, проте із лагідним вітерцем. Отож без ризику потрапити під несподівану зливу в цю мінливу пору року , окрім звичайно завзятих і відчайдушних фанатів «Хіміка» зразка 60-х - 80-х років, яких від походу на матч «зірок» місцевого футболу не зупинили б ні громи, ні блискавки, на стадіон задовго до початку гри - 14-ої години - неквапливо прибував і прибував розмаїтий люд різного віку, причому молодь помітно переважала чисельно. Зрештою, цю обставину варто відзначити, бо тільки цього дня за чимало минулих літ новороздільська юнь могла вочевидь поспостерігати за грою легендарних футболістів «Хіміка», які понад сорок тому, змінюючи один одного у естафеті поколінь, кували велику спортивну славу малого міста сірчаників .

«О музо, в душу увійди!» - така назва нової збірки творчих доробків учнів новороздільських шкіл. Вона – муза – покликала до життя представлені у поетичній книзі вірші й прозові творіння, вона ж постала на сцені в акторській грі учениць. Ця ж муза, як творчий неспокій, присутня у щоденній праці бібліотекарів, педагогів, і особливо організатора свята, методиста бібліотечних фондів Г. Є. Савицької, яка ось уже п’ятий рік (ювілейний, між іншим) ініцією вихід поетичної збірки у нашому місті, та вдруге організовує святкову презентацію такої збірки. Ця муза відшукала споріднену душу в особі письменниці, депутата обласної ради від УНП Лариси Федорів, яка є очікуваним та бажаним гостем у Новому Роздолі, вдруге за її сприяння вийшла у світ красива графічним оформленням й багата духовним наповненням поетична збірка. До того ж, свято завершилося солодким частуванням, яка також подарувала юним митцям Л. Федорів.

Ті, для кого боротьба за вільну Україну стала головним змістом життя, хто роки провів у сталінських таборах, відстоюючи свою національну позицію, і ті, хто низько схиляє перед такими людьми голову, поспішали світлої недільної днини до пам’ятника борцям за волю України, де і проходили урочистості, присвячені Дню Героїв.

Багатий на вихідні травень має у календарі особливе свято – День Матері. Виникнення свята має свою історію: 1929 р. – «Союз Українок» свято Матері адаптує на теренах України. 1939 р. – свято в Україні заборонене. 1990 р. – Відродження в Україні громадської організації «Союз Українок» та відродження свята Матері.

Працівниками Миколаївської міліції по боротьбі з економічними злочинами виявлено факт шахрайських дій з боку службових осіб кредитної спілки «Надія», які на протязі 2009 року за попередньою змовою групою осіб залучали депозитні внески та видаючи кредитні кошти членам кредитної спілки, не оприбутковували членські внески, а також підробляли кредитні договори. Загалом шахраї заволоділи грошовими коштами членів кредитної спілки на загальну суму 25 486 грн.

Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення проходить з 10 до 16 травня 2009р. З нагоди відзначення Дня матері 10 травня та Міжнародного дня сім’ї 15 травня цей період оголошено Всеукраїнським тижнем планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення.
Особливої уваги заслуговують питання планування сім’ї як резерву в зниженні материнської та дитячої смертності, профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом і збереження здоров’я населення.

Вхід на сайт
Пошук
Реклама
 
Адреса редакції:  81652, м. Новий Розділ, Львівської обл., вул. Грушевського, 37.
Видається з 1990 року. Газета виходить щоп’ятниці.
Реєстраційне свідоцтво 
ЛВ № 102 від  4 березня 1994 р.
Тел. (03261) 3-12-89

 
Copyright "Вісник Розділля" © 2014-2017