Меню сайту
Категорії розділу
Газета №1 (2007) [1]
Реклама
Реклама
Дошка оголошень
[19.10.2017]
■ КУПЛЮ ГОРІХИ НЕ ЧИЩЕНІ. ДОРОГО
[18.10.2017]
■ Запрошуємо на постійну роботу ► швей ► чоловіків і жінок в розкрійний цех.
[18.10.2017]
■ Запрошуємо на роботу Продавців
[13.10.2017]
■ ТзОВ «НВП Корпорація КРТ» м. Новий Розділ Потрібні на роботу (досвід роботи не обов’язковий)
[13.10.2017]
КП «Розділжитлосервіс» потрібен на роботу
[11.10.2017]
ПРОДАМ ДАЧУ -  "Роздольне", 6 соток (земля приватизована)
[03.10.2017]
У місті Новий Розділ проводиться безкоштовна імунізація (вакцинація) домашніх тварин проти сказу
[29.09.2017]
Ремонт комп’ютерної техніки! Все для комп’ютерів!
Статистика
Каталог статей
Головна » Статті » Архів за 2007 рік » Газета №1 (2007)

ІГОР КУРІЛЕЦЬ: КОЛИ РЯТУЄШ ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ, ЖОДНІ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ НЕ СТРАШНІ. ОТ ТІЛЬКИ ЗА ДЕРЖАВУ БОЛЯЧЕ...

  7 січня, на Різдво, як завше за родинною традицією, батьківську оселю у Новому Роздолі провідав знаменитий київський хірург Ігор Курілець. Вже наступного дня зранку директор першої недержавної клініки «Міжнародний центр нейрохірургії»,  стримуючи емоції і підбадьорюючи тата й неньку, пригорнувши їх на прощання, хутко відбув автом у столицю, де його з нетерпінням очікували пацієнти і ...Втім, хтозна, які чергові  злети та випробування приготував Ігорю Петровичу,  Лікареві з великої літери, який ось вже 15-й рік поспіль семимильними кроками здійснює унікальний у вітчизняній нейрохірургії поступ, вивівши її на передові європейські рубежі, стольний град у 2007? Не виключено, що лиходії від медицини, цинічні заздрісники , як і у 2006-му, знову фабрикуватимуть брехливі наклепи на І. Курільця тільки тому, що він із соратниками здійснює реформування нейрохірургії. Тому й три крапки після «і». Аби, як мовиться, не наврочити справі державної ваги. Бо, по суті, впроваджувані І.П. Курільцем та його соратниками технології у нейрохірургії за західноєвропейським зразком - це, передовсім, найоптимальніший шлях розв’язання нашарованих попередніми «совковими» традиціями проблем не тільки в нейрохірургії, а й в медицині загалом. А ті, хто плете інтриги проти нейрохірурга-новатора, дбають про свої вузькі корпоративні (а фактично - приватні) інтереси, відкидаючи таким чином вітчизняну нейрохірургію у вчорашній день...
  Перед від’їздом до Києва І.П.Курілець знайшов трішки часу, аби поспілкуватися  з репортером «Вісника Розділля», щоб, по-перше, висловити подяку і новороздільцям, і керівництву та депутатському корпусу міської ради, які на останній сесії прийняли звернення до Верховної Ради України, Міністра охорони здоров’я ,інших високих очільників з вимогою захистити відомого нейрохірурга від переслідувань, по -друге, докладніше оповісти про клініку, досягнення і проблеми вітчизняної нейрохірургії та про те, звідки «ростуть ноги» наклепницького сюжету на «5 каналі», трансльованого в грудні. Отже, про все за порядком.

  КОРЕСПОНДЕНТ: Ігорю Петровичу, кілька років тому Ви з честю вибороли право на впровадження нових методів у нейрохірургії у протистоянні з ретроградами з Міністерства охорони здоров’я, які всіляко зволікали із видачею ліцензії на самостійну лікарську практику. Згодом, у 2003- му, Ви очолили першу недержавну клініку «Міжнародний центр нейрохірургії». Що такого особливого у цій медичній установі?
  Ігор КУРІЛЕЦЬ: На жаль, українська традиційна нейрохірургія не відповідає сучасним європейським вимогам та стандартам. Прикро, що і окремі державні мужі, і сановите начальство від медицини не тільки не намагаються реформувати цю і складну, і вкрай важливу галузь, а перешкоджають застосуванню новаторських ідей. Власне, «Міжнародний центр нейрохірургії» є піонером у впровадженні ефективної західноєвропейської моделі у вітчизняній нейрохірургії, для лікування пацієнтів використовуємо передові технології, що мають світову репутацію так званих  « золотих стандартів». Таким чином, ми доводимо, що настав час припинити існуючу в Україні практику виконання великої кількості безрезультатних і непотрібних операцій і перейти на нові методи. А вони дуже й дуже ефективні. Наприклад, у нашій клініці, у якій всього 32 особи персоналу, протягом 2003-2006 років виконано майже 4000 операцій, з усіх виписаних додому хворих за нез’ясованих обставин після виписки померло 2 хворих. Сумно, звичайно, але якщо врахувати середній відсоток післяопераційних летальних випадків - 5 %, то в «Міжнародному центрі нейрохірургії» могло б ,згідно із такою статистикою, померти 200(!) хворих. Тобто післяопераційна смертність у нашій клініці у 100 разів нижча за середньостатистичні показники. До речі, ліжковий фонд клініки складає 5 відсотків від усього ліжкового фонду Києва, однак  ефективність лікування уп’ятеро вища - понад 25 відсотків. Щороку у клініці  проходять консультації понад 10 тисяч хворих. Масовий потік пацієнтів, які звертаються за допомогою у наш Центр, розташований у центральному госпіталі СБУ, призвів , так би мовити, до необхідності розширення: у 2006 році ми відкрили філію клініки у Київській обласній лікарні
  КОР.: Авжеж, коментарі, як кажуть, зайві. Однак все - таки за рахунок чого домагаєтеся таких вражаючих результатів?
  І. КУРІЛЕЦЬ: В першу чергу ,відзначу високий професійний рівень персоналу, постійне вдосконалення, по - друге, застосування нових хірургічних технологій та сучасного медичного обладнання. До речі, воно до нас «прийшло» різними шляхами: наприклад, з Асоціації нейрохірургів Великобританії нам подарували новий і потужний операційний мікроскоп (подібних апаратів у Києві є тільки у 2-3-х клініках), що дозволяє виконувати надскладні операції; у Німеччині придбали операційний стіл останньої модифікації. Власне, співробітництво із закордонними клініками відбувається за принципом «ноу -хау», тобто практичного обміну передовими технологіями. До речі, у грудні 2006 року таким чином відбувалася унікальна операція з випрямлення хребта, яку транслювала ТСН «1+1».
  КОР: От ми і підійшли до ролі телебачення , адже мимоволі доведеться згадати і наклепницький сюжет на «5 каналі»...
  І. КУРІЛЕЦЬ: Якщо відверто, то вже й не хочеться згадувати оцей неправдивий і тенденційний ролик, який «5 канал» «прокрутив», якщо не помиляюся, 5 разів. Соромно і за журналістів, які, порушуючи професійну етику, склепали замовну «джинсу». Але, схоже, треба поставити крапку над «і», адже цей канал, особливо на заході України, має доволі високий рейтинг. Прикро, що якимось чином у цю шиту білими нитками історію втягнули телекомпанію, яку пов’язують з одним впливовим політиком, народним депутатом. Сподіваюся, що шановний депутат з’ясує, звідки «ростуть ноги» цього сюжету, і зробить висновок: хто є хто. Втім, замовники і організатори дискредитації мене як хірурга - новатора відомі, однак прізвищ не називатиму. Зрештою, думаю, що з часом, коли реформування вітчизняної нейрохірургії стане невідворотним процесом, ці «герої», які задля власного благополуччя «законсервували» на десятиріччя впровадження нових технологій і методів у нейрохірургії, стануть відомі загалові. Тоді всім воздасться по заслугах... І не врятують їх ні високі посади, ні підлабузництво перед першими особами держави. А щодо моєї скромної персони, то зізнаюся відверто: незважаючи на брудну кампанію, я (і мої однодумці) щоденно і якісно робимо свою справу - застосовуючи передові досягнення, лікуємо тисячі хворих, які після операцій стають повноцінними громадянами. Бо коли рятуєш людське життя, жодні переслідування не страшні. От тільки за державу боляче. Скільки в ній ще паразитує мізерних і корисливих чиновників, зокрема, і в нейрохірургії, прикриваючи власну непрофесійність ура-патріотичною демагогією, інтригами! На жаль, немало їх «пригрілося» і в демократично - помаранчевому таборі. Але я вірю, що фальшувати їм залишилось недовго. А Вам, шановні земляки, я щиро вдячний за підтримку, вона мені дуже допомагає у скрутну годину. Користуючись нагодою, вітаю Вас із Новим роком та Різдвяними святами. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя, віри, надії, любові!
   Розмову вів Юра ГІЛЕЦЬКИЙ

Переглядів: 2551
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Реклама
Пошук
gotivkovi_krediti_bojkivshhina.jpg
 Адреса редакції:  81652, м. Новий Розділ, Львівської обл., вул. Грушевського, 37.
Видається з 1990 року. Газета виходить щоп’ятниці.
Реєстраційне свідоцтво 
ЛВ № 102 від  4 березня 1994 р.
Тел. (03261) 3-12-89, 093-706-32-95

 
Copyright "Вісник Розділля" © 2014-2017